Vinný sklep s ubytováním U Kubíků

VÍTEJTE NA JIŽNÍ MORAVĚ

KAM SE U NÁS PODÍVAT?

Turistika

Největším lákadlem pro turisty do oblasti Jižní Moravy, především pak Velkopavlovické vinařské podoblasti, je určitě víno, historie, tradice a folklór.

Rovinatý terén, snadná dostupnost a zapojení obcí do projektu cyklotras dělá z oblasti výborný a oblíbený cíl pro cykloturisty.

Co v Bořeticích?

Přímo v katastru obce Bořetice se nachází rozhledna, letiště pro ultralehká letadla, vinařské cyklostezky, sportovní hřiště s tenisovými kurty nebo možnost rybaření a houbaření.

Co navštívit v okolí Bořetic?

Vrbice, 2 km (unikátní vinné sklepy, vyhlídka „Na Stráži“)

Obec Němčičky, 3 km (koupaliště, lyžařský vlek)

Klobouky, 9 km (městské muzeum s národopisnou expozicí v budově zámku, větrný mlýn)

Lednicko – Valtický areál, 23 km (areál zapsaný v seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO; zámky v Lednici a Valticích.)

Pavlovské vrchy, 23 km (hlavní dominanta rovinatého kraje; turistické stezky, příjemné rozhledy po úrodném kraji Jižní Moravy, zříceniny středověkých hradů)

Mikulov, 30 km (hraniční historické město, zámek, židovský hřbitov, poutní místo Sv. Kopeček)

Břeclav – Pohansko, 30 km (Jižně od Břeclavi byl na valu velkomoravského hradiska postaven empírový zámeček s archeologickou expozicí)

Slavkov, 30 km (zámek, Mohyla míru – památník a expozice věnovaná bitvě tří císařů)

CYKLOTURISTIKA

Hlavní sezónou cykloturistiky je duben až říjen, kdy můžete poznat mnoho kulturních a historických objektů, malebnou krajinu vinic a lužních lesů, folklórní slavnosti či vinařskou tradici s ochutnávkou kvalitních vín.

Oblastí vede několik dobře značených a nenáročných cyklistických tras (páteří jsou Moravské vinařské stezky), které je možné kombinovat s různými odchylkami a vedlejšími cíli.

Cyklostezky jsou vedeny většinou po klidných silnicích třetí třídy, velmi často po obslužných zemědělských komunikacích a místy po polních či lesních cestách mez vinohrady. Povrch komunikací je většinou zpevněný, jen málo úseků vede po prašných cestách. Trasy jsou navrženy tak, aby byly sjízdné i po dešti.