Vinný sklep s ubytováním U Kubíků

VÍTEJTE V SAMÉM SRDCI MODRÝCH HOR

VÍTEJTE VE VINAŘSTVÍ KUBÍK

Naše rodinné vinařství se nachází v obci Bořetice, které jsou součástí mikroregionu pěti obcí – Modré hory. Ten dostal název podle toho, že se zde daří hlavně červeným vínům. Protínají se zde tři cyklostezky a okolí Bořetic nabízí spoustu krásných míst pro vaše výlety.
Vinařství se nachází v obci Bořetice v lokalitě sklepů Kraví hora, kde na úpatí stejnojmenného kopce vinaři v průběhu staletí vystavěli malebné sklepy. V současnosti jich je zhruba 260 a tvoří recesistickou „Svobodnou spolkovou republiku Kraví hora“. Ta byla založena v roce 2000, má svého prezidenta, vládu, ústavu, hymnu, vlajku, cestovní pasy, a také vlastní měnu, jejíž základní měnovou jednotkou je 1 kravihorec.
Přijďte se pokochat krásou krajiny plné vinohradů, veselých a pohostinných lidí a skvělého vína.

VINAŘ A SKLEPMISTR

Pavel Kubík

„Obě větve naší rodiny vinaří už několik generaci, takže víno a vinohrad mě provází po mnoho let takřka každý den. Už jako malý kluk jsem se učil od svého tatínka v rodinném sklepě na Vrbici základům vinařství. Při práci ve vinohradě jsem poznával, co vše je potřeba udělat, než se z hroznu stane víno a že je to práce namáhavá, ale krásná.

V roce 1992 jsem se oženil a začal sbírat další vinařské zkušenosti, když jsem léta vinařil se svým tchánem Františkem Dufkem, vinařem tělem i duší, který za pomoci celé naší rodiny vybudoval a léta provozoval vinný sklep U Dufků v Bořeticích a předával mi cenné rady a lásku k vínu.

Před pár lety se rozhodl více si užívat penze a pomyslnou štafetu tak předal zcela další generaci.

V současnosti mi s chodem vinařství pomáhá můj syn Michal, za což jsem moc rád."

Vinařská obec Bořetice na jižní moravě